skip to main | skip to sidebar

Lista completă a traseiștilor din județul Suceava

Într-o țară normală, toți acești indivizi ar rămâne imediat fără funcții:




Ales în 2012 Migrat în 2014
Consiliul Județean
Artene Mihai PPDD Independent
Beldiman Tiberiu George PNL Independent
Boncheş Bogdan Paul PDL Independent
Creţeanu Mihai PDL Independent
Cuciurean Cristian PDL Independent
Ghişovan Gheorghe PNL Independent
Isepciuc Adrian PPDD PSD
Nichitean Vasil Brînduşel PNL PSD
Piticari Ioan PNL Independent
Preutescu Petru PPDD Independent
Rotaru Raul-Gabriel PNL Independent
Teodorovici Cristina PNL PSD
Voloşeniuc Mihai Sorin PDL Independent
Todorese Doina Mirela (supleant) PDL PSD
Suceava
Lungu Ion – [Primar] PDL Independent
Arămescu Adrian PPDD Independent
Cîrlan Liviu PDL Independent
Mocanu Vasile PNL Independent
Păduraru Andrei George PNL PSD
Tătăranu Costel PDL Independent
Ungurian Daniel PDL Independent
Vornicu Corneliu PNL Independent
Câmpulung Moldovenesc
Niga Gheorghe PDL Independent
Preutescu Monica Paraschiva PPDD Independent
Cozma Adina-Mihaela (supleant) PSD PNL
Fălticeni
Arteni Gheorghe PDL PSD
Artene Costel PPDD Independent
Bulaicon Constantin PPDD PSD
Sburlea Vasile PDL PSD
Rădăuți
Olarean Aurel – [Primar] PDL Independent
Andronachi Traian UNPR Independent
Ciobanu Petru PDL PSD
Ciobotariu Dumitru PPDD Independent
Gavril Mihai PNL PSD
Malos Vasile PDL Independent
Sticlet Simion PNL PSD
Todorese Doina Mirela PDL PSD
Georgescu Ioana Catalina PDL PSD
Jecalo Adi Gheorghita (supleant) PNL PSD
Vatra Dornei
Boncheş Ilie – [Primar] PDL Independent
Cojocaru Marcel-Nicuşor – [Viceprimar] PRM Independent
Popescu Constantin PNL Independent
Romanică Tirel PSD Independent
Forfotă Dănuţ Marcel PDL Independent
Apostoaie Emil Gabriel PRM Independent
Simireanu Timinschi Serenela PPDD Independent
Broșteni
Rusu Vasile – [Viceprimar] PPDD PSD
Așchiopoaie Dumitru PPDD PSD
Cimpoeșu Petrișor PPDD Independent
Baroiu Constantin Independent PSD
Cajvana
Ciotu Filip PPDD Independent
Savu Nechita PPDD Independent
Dolhasca
Cojocariu Maria – [Primar] PDL PSD
Ichim Elena Gabriela PDL Independent
Minciună Niculai PDL PSD
Zamă Mihai PDL Independent
Daicu Aurel PP-DD PNL
Ungureanu Maria PP-DD PNL
Frasin
Balan Marinel – [Primar] PDL PSD
Dobre Rodica – [Viceprimar] PDL PSD
Dracinschi Ionel Mugurel PDL PSD
Gemănari Ştefan Cristian PDL PSD
Sorohan Gheorghe PDL PSD
Strugariu Gavril PDL PSD
Tanu Nicolae-Marcel PDL PSD
Gura Humorului
Plaiu Anilore PPDD PMP
Simeria Gabriela PDL PNL
Rotaru Raul Gabriel (supleant) PNL Independent
Ghişovan Gheorghe (supleant) PNL Independent
Liteni
Prisacariu Vasile – [Viceprimar] PDL Independent
Grigore Liviu-Petrică PDL Independent
Leneschi Ninu PDL Independent
Milișăuți
Popescu Vichentie – [Viceprimar] PNL Independent
Avram Aurel PNL Independent
Calenciuc Radu-Cornel PNL Independent
Salcea
Agheorghicesei Dragoș PNL Independent
Atodiresei Gabriel PPDD PSD
Barbălată Ștefan PNL Independent
Gîză Mihai PSD PDL
Lubera Viorel PSD PDL
Mitrea Cătălin PNL PSD
Murariu Marcel - Florin PPDD PSD
Găinariu Gheorghe (supleant) PSD DECEDAT
Siret
Harasemiuc Liliana Elena PDL PNL
Marici George PNL Independent
Solca
Alaci Gernot-Curt PPDD Independent
Filimon-Covaliu Ştefan PPDD Independent
Zabre Octavian-Vasile PPDD Independent
Vicovu De Sus
Cornea Petru – [Viceprimar] PDL PSD
Bodale Gheorghe PDL PSD
Adâncata
Ursaciuc Stelică PNL PSD
Girigan Petru PPDD Independent
Onofrei Dumitru (supleant) PPDD Independent
Anton Aurel (supleant) PPDD Independent
Murariu Alecsandru Ionel (supleant) PPDD Independent
Girigan Ioan (supleant) PPDD Independent
Grosu Neculai (supleant) PPDD Independent
Țuțurlac Mihai (supleant) PPDD Independent
Talpalariu Ioan (supleant) PPDD Independent
Anton Cristina Petronela (supleant) PPDD Independent
Horătău Dumitru (supleant) PPDD Independent
Talpalariu Marius (supleant) PPDD Independent
Colbu Mihai (supleant) PPDD Independent
Baia
Anisia Gheorghe PER PSD
Gogu Constantin PPDD Independent
Mihalache Aurel PPDD PNL
Natu Ioan PSD PSD
Oiaga Mircea PPDD PNL
Popa Vasile PPDD PNL
Șandru Romică PER PSD
Zegleanu Alexandru (supleant) PPDD PNL
Berchișești
Taran Zenovia Violeta – [Primar] PDL PSD
Hogea Florin – [Primar] PDL PSD
Ianus Dumitru PDL PSD
Onofrei Ileana PDL PSD
Jitaru Traian PDL PSD
Bulgariu Domnica PDL PSD
Varvaroi Dumitru PDL PSD
Buga Ion PDL PSD
Olar Romica PER Independent
Obada Nicolai Viorel (supleant) PDL PSD
Horga Ioan Dorin (supleant) PDL PSD
Varvaroi Agapia Senorica (supleant) PDL PSD
Tolos Claudia Melexima (supleant) PDL PSD
Olar Sorinel (supleant) PDL PSD
Lucaci Nicolai (supleant) PDL PSD
Bilca
Negru Costică Ionel PDL Independent
Crasnean Pavel PDL Independent
Bogdănești
Airinei Mihai PDL Independent
Bosanci
Miron Niculai PPDD Independent
Spoială Valentin PPDD PSD
Botoșana
Boca Ion PAS PDL
Ghiață Alexa PC PSD
Breaza
Cosinschi Mihai PSD PC
Brodina
Cioata Ioan-Virgil PPDD Independent
Popescu Vasile PPDD Independent
Popescu Vasile-Petru PDL Independent
Bunești
Sărăcuţ Valentin PPDD Independent
Burla
Hânțari Ioan PNL PSD
Juravle Ioan PDL PSD
Lucescu Vasile PPDD Independent
Capu Câmpului
Cajvan Gheorghe – [Primar] PDL PSD
Buga Gavril – [Viceprimar] PDL PSD
Pohoaţă Traian PDL PSD
Ulian Ioan PDL PSD
Ciprian Porumbescu
Nimiţean Dumitru – [Primar] PDL PSD
Sarman Constantin – [Viceprimar] PDL PSD
Hâncean Constantin PDL PSD
Jauca Filuţ PDL PSD
Jauca Ion PDL PSD
Hâncean Dumitru PDL PSD
Oniga Constantin PDL PSD
Moroşan Corneliu Alexandru PDL PSD
Terteş Ioan Bogdan PPDD PNL
Buta Gheorghe PPDD PNL
Cornu Luncii
Gheorghe Fron – [Primar] PNL PSD
Cioban Constantin – [Viceprimar] PNL PSD
Turtusan Constantin PNL PSD
Gagea Vasile PDL PSD
Coșna
Iuga Dorina – [Viceprimar] PNL PSD
Negrea Aurora PPDD Independent
Todasca Danuţ PNL PSD
Todasca Grigore (supleant) PNL PSD
Crucea
Rusu Dorin – [Primar] PNL PSD
Prahuza Constantin – [Viceprimar] PNL PSD
Aiftimiei Constantin Siminel PNL PSD
Bîrsanu Constantin PNL PSD
Cojoc Ion PNL PSD
Prahuza Mihai PNL PSD
Taușer Carol (supleant) PNL PSD
Panac Gheorghe (supleant) PNL PSD
Dărmăneşti
Boiciuc Ioan PNL PSD
Daniliuc Marinela-Cristina PPDD Independent
Dolheşti
Albu Neculai PPDD PSD
Iftode Gheorghe PPDD PSD
Dorna Cnadrenilor
Cojocaru Ilie Nicolae Dumitru PPDD PNL
Drăgoieşti
Petroaie Vasile – [Primar] PNL PSD
Popescu Constantin – [Viceprimar] PNL PSD
Onut Vasile Bogdan PNL PSD
Bodnar Andrei PNL PSD
Bradatan Samoila PC PSD
Anchidin Stefan PPDD PLR
Drăguşeni
Mihaila Gheorghe PNL PSD
Apetri Viorel PPDD PSD
Dumbrăveni
Ioan Pavăl – [Primar] PNL Independent
Vatamanu Gheorghe PNL Independent
Stefan Dumitru PNL Independent
Paval Constantin PNL Independent
Aioanei Vasile PNL PSD
Fîntînele
Semian Pavel PNDC PSD
Nazare Gabriel-Mihai PFC Independent
Forăşti
Anton Eugen PNL PSD
Floria Constantin PPDD PMP
Frătăuţii Noi
Ştreangă Gheorghe – [Primar] PNL PSD
Ionesi Viorel PNL Independent
Grigoraş Vasile PNL PSD
Olari Vasile PDL PSD
Moisiuc Vera PPDD PSD
Rusu Victor PPDD Independent
Huţan Gheorghe PRM Independent
Frătăuţii Vechi
Ionesi Artimon-Vasile – [Primar] PDL PSD
Frumosu
Buga Ioan PNL Independent
Negură S. Ilie PPDD Independent
Vaman Grigore-Mihai UNPR PDL
Galeș Gheorghe (supleant) PSD PDL
Grămeşti
Parascan Petru PNL PSD
Grăniceşti
Șalar Florin – [Viceprimar] PDL Independent
Haidău Archip PDL Independent
Hănţeşti
Olariu Daniel – [Primar] PDL PSD
Baltariu Mihai UNPR PDL
Bejinariu Leonard PDL PSD
Duduman Beniamin UNPR PDL
Serenciuc Radu PPDD PSD
Cazacu Dorin Cristinel – [Viceprimar] PSD PC
Horodnic De Jos
Coroamă Vasile PDL Independent
Prelipcean Gheorghe PNL Independent
Prelipcean Petru Viorel PNL Independent
Teleagă Dumitru PC Independent
Martinescu Gheorghe (supleant) PC Independent
Horodnic De Sus
Onica Dumitru Valentin PDL PNL
Luta Ionica PDL Independent
Morosan Ionel Florentin UNPR PNL
Popescu Dumitru Nicusor UNPR Independent
Horodniceni
Lemnaru Petru PPDD PDL
Iacobeni
Chera Neculai – [Viceprimar] Independent PDL
Spiru Marian-Bogdan PPDD PDL
Ilişeşti
Pintea Liviu - Iulian PPDD PSD
Popovici Cornel PSD PMP
Pașcan Gheorghe PPDD PSD
Ipoteşti
Corjuc Dumitru – [Primar] PDL Independent
Bobu Constantin PDL Independent
Hostiuc Ilie PDL Independent
Arămescu Marius Andrei PP-DD Independent
Marginea
Onufrei Ioan – [Primar] PNL PSD
Bodnărescu Traian PNL PSD
Boicu Danuţ PNL Independent
Mihalescu Ghiţă PNL PSD
Mălini
Nistor Petru – [Primar] PDL PSD
Mănăstirea Humorului
Bordea Carolică PPDD PMP
Mitocu Dragomirnei
Nichiteanu Felicia PDL Independent
Reziuc Viorel PNL PSD
Tibu Dumitru PRM PSD
Cojocariu Ion Vasile PPDD PSD
Bilinciuc Daniel PPDD PSD
Titianu Ion PPDD PSD
Viziteu Iulian Alin (supleant) PDL Independent
Mildova Suliţa
Dobranschi Liviu-Vasile PPDD PDL
Litu Georgian PNL PSD
Severen Vasile-Cristian PNL PSD
Muşeniţa
Costiuc Cristian-Adrian PRM PSD
Costiuc Nicolai PRM PSD
Tichanov Hevorhe PPDD PSD
Ostra
Oros Ioan – [Primar] PNL PSD
Covatari Ionel PNL PSD
Maxim Constantin PNL PSD
Nastiuc Maria Cristina PNL PSD
Dorneanu Dinu PPDD PSD
Panaci
Petrovici Ilie – [Viceprimar] PNL Independent
Alupei I Dragos PPDD PSD
Păltinoasa
Adomniţei Mihai PSD Independent
Boşca Gheorghe PNL PSD
Checheriţă George PNL PSD
Coman Traian PNL PSD
Morar Niculai PNL Independent
Stasciuc Ştefan PNL PSD
Wendling Eduard-Rudolf PNL PSD
Catargiu Dumitru (supleant) PNL PSD
Pătrăuţi
Constantinescu Mihai PPDD PSD
Greciuc Samoilă PPDD PSD
Timişag Ioan PPDD PSD
Pîrteştii De Jos
Strugariu Mircea Andrei – [Viceprimar] Independent PSD
Poiana Stampei
Creţu Petru PNL PSD
Magas Adnana PNL PSD
Poieni Solca
Jucan Simion – [Primar] PDL Independent
Preuteşti
Vasiliu Ion - [Primar] PNL PSD
Apetrei Ioan PNL PSD
Bejenariu Niculai PNL PSD
Costina Florin PNL PSD
Grigore Ioan PDL PSD
Vasiliu Vasile PNL PSD
Ababei Cristinel (supleant) PNL PSD
Simion Vasilică (supleant) PNL PSD
Rădăşeni
Todirică Ion PNL Independent
Tulbure Tudorel PDL Independent
Rîşca
Andrei Ștefan PRM Independent
Avăcăriței Vasile Independent PSD
Lămășanu Mihai PDL PSD
Lămășanu Gheorghe PDL PSD
Rusu Neculai PDL PLR
Ruscanu Vasile PRM PSD
Satu Mare
Colibaba Constantin PDL PLR
Duceac Gheorghe PNL PLR
Boicu Gheorghe PNL PLR
Slatina
Vornicu Petru PSD Independent
Stroieşti
Senic Mihai – [Primar] PDL PSD
Chirila Maria PPDD PSD
Ilciuc Constantin PPDD PSD
Suceviţa
Știrbu Constantin-Aurel – [Viceprimar] PPDD Independent
Cazacu Constantin PPDD Independent
Solon Mircea PPDD Independent
Vatamaniuc Simion PNL PSD
Şaru Dornei
Iordache Tudor PPDD PSD
Şcheia
Scotniţchi Ioan PNL Independent
Todireşti
Straton Gheorghiţă PPDD Independent
Udeşti
Mititiuc Emil PDL PSD
Ulma
Marocico Vasile UNPR PMP
Sturza Vasile PNL PSD
Vadu Moldovei
Andrei Ion PDL PSD
Burlacu Constantin PPDD PNL
Dumitru Constantin PDL PSD
Valea Moldovei
Popovici Niculai PNL PSD
Popovici Vasile-Ion PNL PSD
Vama
Cotlarciuc Sorin Constantin PRM PSD
Gireadă Dănuţ Costel PDL PSD
Istrate Dorin Petru PPDD Independent
Vereşti
Gavriiliuc Dănuţ – [Primar] PDL PSD
Tabără Aurel – [Viceprimar] PDL PSD
Tabără Constantin PDL PSD
Hopu Liviu PDL PSD
Avaseloaie Carmen Lăcrămioara PDL PSD
Chihaia Ioan PDL PSD
Adomnicăi Gheorghe PDL PSD
Aioanei Ionuţ Gheorghe PDL PSD
Capră Constantin PDL PSD
Tololoi Constantin PSD PNL
Vicovu De Jos
Mutescu Constantin – [Primar] Independent PSD
Bilibou Petru – [Viceprimar] Independent PSD
Calancea Constantin PPDD Independent
Coroama Gheorghe PPDD PSD
Calancea Vasile PPDD Independent
Tudose Gică Aurel PPDD PSD
Pleşca Ionel PSD Independent
Perdeica Nicolai Independent PSD
Voitinel
Chifan Gheorghe – [Viceprimar] PNL PSD
Coroamă Toader PNL PLR
Hura Ion PDL Independent
Coroama Gheorghe PP-LC Independent
Volovăţ
Coca Doru – [Viceprimar] PNL PSD
Coca Doru PNL PSD
Halip Vasile PNL PSD
Hîj Costică PNL PSD
Hîj Dorin PDL PSD
Nistor Ioan PNL PSD
Vicol Adrian UNPR Independent
Olar Gheorghe (supleant) PNL PSD
Bădeliță Costel (supleant) PNL PSD
Buliga Viorel (supleant) PNL PSD
Zbera Simion (supleant) PNL PSD
Gheorghiu Gheorghe (supleant) PNL PSD
Zamostea
Beldianu Corina PNL PSD
Ciubotariu Dumitru PER PSD
Zvoriştea
Calinciuc Ştefan PDL PSD
Rusu Sorin-Ioan PDL PSD

Articole recomandate:

    Anchete, traseism

Comentează folosind Facebook:

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

Poţi utiliza unele etichete HTML, cum ar fi <a href=""></a>, <b></b>, <i></i>.

 

Dinu ZARĂ Copyright © 2009 - 2015. Vizitează şi Dinu ZARĂ - FotoBLOG şi Suceava: Presa Online