Un polițist din municipiul Câmpulung Moldovenesc a parcat mașina din dotare într-o stație TAXI, a pornit semnalele luminoase care pot fi utilizate doar în anumite situații prevăzute de lege și regulamente, și s-a dus la un birou notarial aflat apropiere.

Imaginile au fost filmate și încărcate astăzi pe Facebook de un localnic care susține că polițistul s-a dus la biroul notarial pentru a-și rezolva probleme personale și că nu este prima dată când procedează în acest mod.