skip to main | skip to sidebar

Lista completă a candidaţilor la primăriile din judeţul Suceava - Alegeri Locale 2012

Lista completă a candidaţilor pentru funcţiile de primar în localităţile din judeţul Suceava pentru alegerile locale de la 10 iunie 2012.

Lista completă a candidaţilor pentru preşedinţia Consiliului Judeţean şi listele de consilieri poate fi găsită aici.

SUCEAVA
Ion Lungu PDL
Alexandru Băişanu USL
Dan Fănel Dăscălescu Forţa Civică
Petru Juravlea PRM
Adrian Arămescu PPDD
Octavian Moţac Partidul Poporului
Adrian Macovei UNPR
Cristian Victor Ilie Partidul Verde
Ghiorghe Ignătescu PNŢCD
CÂMPULUNG MOLDOVENESC
Doru Eugen Ciumău PRM
Ioan Ţăran PDL
Adrian Creciunescu PPDD
Mihăiţă Negură USL
Ioan Alboi Şandru UNPR
Gabriel Constantin Şerban Independent
FĂLTICENI
Paraschiva Mercore PRM
Vasile Tofan PDL
Vasile Moroşanu PER
Constantin Bulaicon PPDD
Gheorghe Cătălin Coman USL
Arald Gabriel Drăgan UNPR
Ioan Ilişescu Independent
RĂDĂUŢI
Samoilă Luchian PRM
Aurel Olărean PDL
Constantin Lazăr PNŢCD
Dumitru Ciobotariu PPDD
Petru Carcalete USL
Traian Andronachi UNPR
VATRA DORNEI
Ilie Boncheş PDL
Serenela Simireanu Timinschi PPDD
Rodica Albei Partidul Verde
Dorin Grohinschi UNPR
Ioan Moraru USL
Vasile Mustea Partidul Poporului
Mihai Cioată Independent
Cezar Ioja Independent
BROŞTENI
Viorel Dulgheriu PRM
Steliean Chirilă PDL
Nicolae Chiriac PNL
Vasile Rusu PPDD
Gheorghe Bălan PSD
Nicu Axinia UNPR
Constantin Baroiu Independent
CAJVANA
Gheorghe Iacoban PDL
Nechita Savu PPDD
Gheorghe Tomăscu USL
Filip Mârza UNPR
DOLHASCA
Ioan Creţu PRM
Maria Cojocariu PDL
Aurel Daicu PPDD
Iulian Ionel Gheorghiţă USL
Nicolae Guşetu UNPR
FRASIN
Constantin Sergiu Sahlean PRM
Marinel Balan PDL
Ioan Moroşan PPDD
Constantin Volanschi USL
GURA HUMORULUI
Ghiocel Ioan Boghiu PRM
Radu Ionuţ Creţuleac PDL
Ioan Marius Ursăciuc USL
Stelian Simiganovschi UNPR
Anilore Plaiu PPDD
LITENI
Ilie Cristian Gontaru PRM
Tomiţă Onisii PDL
Constantin Ciubotaru PNL
Petrea Hurmuz PPDD
Vasile Irinel Costan PSD
Petru Tănăsuc UNPR
MILIŞĂUŢI
Mihai Viţega PDL
Vasile Peslar PPDD
Mircea Laurus USL
Mircia Calinciuc UNPR
SALCEA
Corneliu Dumitru Ilisăi PRM
Ilie Lungu PDL
Mircea Belţic Partidul Verde
Gabriel Atodiresei PPDD
Viorel Lubera USL
Florin Cheia UNPR
SIRET
Vasile Tablan PDL
Dorin Florin Fasolă PPDD
Adrian Popoiu USL
Ilie Enache UNPR
SOLCA
Gheorghe Pipirigeanu PRM
Valeruţ Hofnăr Ţăranu PDL
Daniel Florin Romaniuc PPDD
Gheorghe Bahan USL
Petru Bahan UNPR
VICOVU DE SUS
Gheorghe P. Schipor PRM
Vasile Iliuţ PDL
Constantin Ilaş-Rusu PPDD
Gheorghe D. Schipor USL
Gheorghe Ursachi UNPR
Reveca Juravle Nistor Independent

Comune:

ADÂNCATA
Viorel Cucu PDL
Petru Girigan PPDD
Dorel Filip USL
Ioan Lucaci UNPR
ARBORE
Vasile Vîntu PRM
Ionel Hrincescu PDL
Gheorghe Mugurel Ciobotariu PPDD
Gheorghe Tiron USL
BAIA
Firuţa Laurenţa Hlihor PRM
Petru Ghiocel Diaconiţa Partidul Poporului
Mihail Cîrlan PDL
Romică Şandru PER
Constantin Gogu PPDD
Nicolae Şcurhan USL
BĂLĂCEANA
Grigore Melneciuc PDL
Ilie Bazga PPDD
Nichita Babor USL
BĂLCĂUŢI
Iulian Petru Chideşa PDL
Sănducu Spînu PPDD
Vasile Ursachi USL
BERCHIŞEŞTI
Zenovia Violeta Ţăran PDL
Vasile Coca PPDD
Andrei Varvaroi USL
Laurenţiu Coca UNPR
BILCA
Zaharie Rusu PDL
Ilie Sandu PPDD
Corneliu Pamfil Costică Savu USL
Vasile Bahnean UNPR
BOGDĂNEŞTI
Traian Rogojină PDL
Constantin Vacariu PPDD
Corneliu Solcanu USL
Gheorghe Damian UNPR
BOROAIA
Dumitru Dan Berariu PRM
Gheorghe Rusu PDL
Alexandru Pei PPDD
Vasile Berariu USL
Marian Beraru UNPR
BOSANCI
Ion Donisă PRM
Anton Curic PDL
Neculai Miron PPDD
Constantin Blîndu USL
Nistor Găitan UNPR
BOTOŞANA
Ioan Ghiaţă PDL
Gheorghe Ghiaţă PPDD
Dorel Sevastian Slevoacă USL
BREAZA
Petru Ţăran PDL
Gheorghe Lesenciuc USL
Mihai Misiuc UNPR
BRODINA
Aurel Simion Cotos PRM
Vasile Petru Popescu PDL
Vasile Popescu PPDD
Ilie Haleţa USL
Dorin Juravle UNPR
Vasile Viorel Melen Independent
BUNEŞTI
Gheorghe Beraru PDL
Valentin Sărăcuţ PPDD
Ioan Dolcean USL
Emanuel Zancu UNPR
BURLA
Gheorghe Papuc USL
Nichifor Juravle PPDD
Viorel Pintiliuc PDL
CACICA
Petru Todosi PDL
Eduard Dolhaniuc PPDD
Elena Boloca USL
Călin Mircea Cojocaru Independent
CALAFINDEŞTI
Vasile Cioban PDL
Adrian Frîncu PER
Vasile Moloce PPDD
Loghin Saviuc USL
CAPU CÂMPULUI
Gheorghe Cajvan PDL
Marcela Elena Bârsan USL
CIOCĂNEŞTI
Doina Ujică PRM
Radu Ciocan PDL
Mihail Radu Novac PPDD
Gheorghe Tomoiagă USL
Maria Vera Varga Independent
CIPRIAN PORUMBESCU
Dumitru Nimiţean PDL
Stanca Moldovan USL
CÂRLIBABA
Gabriel Michael Danciu PDL
Gheorghe Ujică PPDD
Ilie Tironiac PSD
Constantin Şandru UNPR
COMĂNEŞTI
Grigoraş Păstrăv PDL
Gheorghe Sofian PPDD
Ioan Arcadie Vorobchievici USL
CORNU LUNCII
Petru Vodă PDL
Gheorghe Fron USL
Ion Ciurlă UNPR
COŞNA
Ionel Chiforescu PRM
Iliuţă Ivan PDL
Gavril Pardău USL
CRUCEA
Elena Zetu PRM
Marcel Păvăleanu PDL
Grigore Bumbu PPDD
Dorin Rusu USL
DĂRMĂNEŞTI
Dan Chidoveţ PDL
Virgil Mateiciuc USL
Ilie Briniuc UNPR
Gavril Galan PRM
Marinela Cristina Daniliuc PPDD
DOLHEŞTI
Cătălin Gheorghe Darabă PDL
Petru Agafiţei USL
Costache Albu UNPR
Gheorghe Iftode PPDD
DORNA-ARINI
Liviu Paul Chiriluş PDL
Ioan Moraru USL
Silviu Răzvan Prelipceanu PPDD
Lucian Georgel Ungureanu Partidul Poporului
DORNA CANDRENILOR
Mafteiu Candrea PDL
Daniel Ţîcşa PNL
Dănuţ Candrea PSD
Gabriela Corina Cozmaciuc PPDD
Roman Irimescu Independent
DORNEŞTI
Gheorghe Luţa PDL
Gheorghe Nastasi USL
Visarion Gherman PPDD
Corneliu Nicolae Furman Independent
DRĂGOIEŞTI
Adrian Ionel Brădăţan PDL
Vasile Petroaie USL
Gheorghe Dobrea PPDD
DRĂGUŞENI
Romică Ghiţu PDL
Vasile V. Cepoi USL
Vasile A. Cepoi PPDD
DUMBRĂVENI
Dorin Costel Gafiţescu PDL
Ioan Pavăl USL
Sorin Bursuc UNPR
Neculai Velu Chirica PPDD
Petru Zaiţi Independent
Cristinel Musteaţă Independent
FÂNTÂNA MARE
Costică Ştefănoaia PDL
Vasile Mucileniţa USL
Vasilică Varganici PRM
Vasile Ion PPDD
FÂNTÂNELE
Vasile Hîj PDL
Lazăr Petru Nemţoi PNL
Gheorghe Cornea PSD
Constantin Leonte UNPR
Constantin Ursache PRM
Corneliu Mănălăchioaiei PPDD
Dorel Bejinariu Forţa Civică
Lazăr Ion Vezeteu PNŢCD
Iulian Cornia PC
Mihai Vlad Telescu Independent
FORĂŞTI
Emil Grigoraş PDL
Brăduţ Avrămia USL
Constantin Floria PPDD
FRĂTĂUŢII NOI
Constantin Galan PDL
Gheorghe Ştreangă USL
Vasile Franciuc UNPR
Rodica Lucia Burciu PPDD
Sorin Foca Partidul Verde
FRĂTĂUŢII VECHI
Artimon Vasile Ionesi PDL
Aurel Mihalescu USL
Gheorghe Cojocar PPDD
Dorinel Burciu Partidul Verde
FRUMOSU
Maftei Tiron PDL
Viorel Morari USL
Grigore Mihai Vaman UNPR
Ilie Negură PPDD
FUNDU MOLDOVEI
Gavril Ursescu PDL
Tudor Ion Zdrob USL
GĂLĂNEŞTI
Elena Coroamă PDL
Liviu Mironescu USL
Constantin Balan PRM
Dinu Florin Cîrstean PPDD
GRĂMEŞTI
Mariana Eugenia Nimerschi PDL
Vasile Şuleap USL
Vasile Andruşcă UNPR
Neculai Şuleapă PPDD
GRĂNICEŞTI
Florea Duţu PDL
Sorin Gabriel Simionese PNL
Gheorghe Nuţu PSD
Gheorghe Chiţan UNPR
Ioan Cepuc PRM
Ionel Moloce PPDD
HÂNŢEŞTI
Daniel Olariu PDL
Filaret Galan USL
Beniamin Duduman UNPR
Aurel Atomulesei PPDD
Mihai Chiţu Partidul Verde
HÂRTOP
Toader Grădinariu PDL
Ion Hreţcanu USL
HORODNIC DE JOS
Petrică Onică PDL
Gheorghe Popescu USL
Gheorghe Buznean UNPR
Dan Olenici PPDD
HORODNIC DE SUS
Gavril Grigorean PDL
Gheorghe Sbiera USL
Valentin Petrică Luţa UNPR
Maria Luţa PRM
Ioan Ichim PPDD
HORODNICENI
Neculai Florea PDL
Alexandru Savin USL
Dan Iulian Toader UNPR
Petru Lemnaru PPDD
IACOBENI
Angelica Fădor PDL
Ciprian Stoleru USL
Liviu Cristian Ţăran UNPR
Cristian Alexandru Pralea PRM
Marian Bogdan Spiru PPDD
IASLOVĂŢ
Petru Bilaşeschi PDL
Ion Cotoară USL
Gheorghe Strugari PRM
ILIŞEŞTI
Florinel Răduţu Avasaloaie PDL
Cornel Popovici USL
Vasile Fedorovici UNPR
Vasile Radu Doboş PPDD
IPOTEŞTI
Dumitru Corjuc PDL
Daniel Nicuşor Danieleţ USL
Florin Gheorghe Grămadă UNPR
Grigori Horbaniuc PRM
Marius Andrei Arămescu PPDD
Gheorghe Sandu Brînză Independent
Traian Reguş Independent
Vasile Ciocan Independent
IZVOARELE SUCEVEI
Mihail Mechno PDL
Ioan Habur USL
Valentin Dobranschi PPDD
MARGINEA
Dumitru Nichitean PDL
Ioan Onufrei USL
Vasile Balan PPDD
Stelian Onufreiciuc PRM
Dumitru Lungu Independent
Constantin Bodnărescu Independent
Petrică Grigorean Independent
MĂLINI
Petru Nistor PDL
Ioan Guguţă USL
Vasile Blanaru PPDD
MĂNĂSTIREA HUMORULUI
Cătălin Ionel Tomaşciuc PDL
Vasile Micuţaru USL
Adrian Buburuzan UNPR
Carolică Bordea PPDD
Constantin Moldovan Independent
MITOCU DRAGOMIRNEI
Dănuţ Solcan PDL
Viorel Reziuc USL
Viorel Morariu UNPR
Ion Vasile Cojocariu PPDD
MOARA
Constantin Prodaniuc PDL
Laurenţie David USL
Dorel Constantin Dumitraş UNPR
Dumitru Bivol PRM
Ioan Ghivnici PPDD
Ferdinand Eduard Dziminschi Independent
MOLDOVA – SULIŢA
Petru Jecalo PDL
Vasile Rebenciuc USL
Aurel Lazăr PPDD
MOLDOVIŢA
Traian Iliesi PDL
Romeo Cocerhan PNL
Niculae Boşutar PSD
Gheorghe Vlad PPDD
Lucian Constantin Cocerhan Partidul Alianţa Socialistă
Sergiu Narcis Prindii PC
MUŞENIŢA
Gheorghe Iftimie PDL
Filip Niculaev USL
Marius George Costiuc UNPR
Vasile Sacaliuc PRM
Radu Florin Tudurean PPDD
Gheorghe Prelipcian Independent
OSTRA
Grigore Coperza PDL
Ioan Oros USL
Neculai Rotariu UNPR
Marin Balaur PRM
Dinu Dorneanu PPDD
PANACI
Andrei Acatrinei PDL
Vasile Cozan USL
Gheorghe Acatrinei PRM
Mircea Marius Ţarcă UNPR
Dragoş Alupei PPDD
PĂLTINOASA
Dumitru Cristian Carpiuc PDL
Eduard Rudolf Wendling USL
Dănuţ Virgil Ştefănescu PPDD
Ioan Pascar PRM
PĂTRĂUŢI
Vasile Breabăn PDL
Dan Varaşciuc USL
Ion Hostiuc UNPR
Radu Boghean PRM
Adrian Isepciuc PPDD
PÂRTEŞTII DE JOS
Constantin Marcel Strugariu PDL
Ioan Pavel Toma USL
Lenuţa Strugariu PRM
Ilie Todos PPDD
Ştefan Strugariu Independent
POIANA STAMPEI
Gheorghe Ţiganea PDL
Viluţ Mezdrea USL
Maria Ţăran PPDD
POIENI SOLCA
Simion Jucan PDL
Nicolae Sorin Galiş USL
Vasile Slevoacă UNPR
Nicolae Filimon PPDD
POJORÂTA
Ioan Bogdan Codreanu PDL
Gabriel Corşoreanu USL
Radu Burduhos PPDD
PREUTEŞTI
Adrian Aniţa PDL
Ion Vasiliu USL
Dorin Alexandru PPDD
PUTNA
Corneliu Popa PDL
Gheorghe Coroamă USL
Vasile Chitriuc PPDD
RĂDĂŞENI
Neculai Perju PDL
Paul Buhlea USL
Constantin Vataman UNPR
Ioan Mercore PRM
Mihai Şoldănescu PPDD
RÂŞCA
Neculai Rusu PDL
Ion Bosînceanu USL
Gheorghiţă Handragel UNPR
Ştefan Andrei PRM
Costică Iftimescu PPDD
Aurel Sbîrn Independent
SADOVA
Mihai Constantinescu Otcu PDL
Vladimir Petrişor Zbranca Luncan PNL
Gheorghe Rusu PSD
Iulian Coca UNPR
Nistor Zbranca PPDD
Mirela Zbranca PRM
Constantin Burcea Partidul Poporului
SATU MARE
Ştefan Valerian Cramarciuc PDL
Toader Adrian Lavric ACD (PNL+PC)
Dumitru Jurovschi PSD
Ion Florean UNPR
Constantin Balan PRM
Stejărel Florin Duceac PPDD
Silvestru Rădăuţi Bălan PER
SIMINICEA
Ştefan Clim PDL
Gheorghe Haliţă USL
Vasile Clim UNPR
Gheorghe Hluşcă PRM
Ioan Boicu PPDD
Dumitru Stanciu Partidul Verde
SLATINA
Ilie Gherman PDL
Petre Simeria PNL
Gavril Niculeasa PSD
Benone Cojocariu PRM
Dorin Moroşanu PPDD
STRAJA
Vasile A. Juravlea PDL
Vasile D. Juravlea USL
Gheorghe Popescu UNPR
Dorin Ioan Popescu PRM
STROIEŞTI
Mihai Senic PDL
Ion Băiţan USL
Gheorghe Scheuleac UNPR
Constantin Ilciuc PPDD
STULPICANI
Vasile Cotlarciuc PDL
Vasile Ostanschi USL
Isidor Răcilă UNPR
Ioana Catrinari PRM
Marcel Scheuleac PPDD
SUCEVIŢA
Ionel Marcel Dorel Vatamaniuc PDL
Dorin Ioan Pînzar USL
Vasile Bujanovschi UNPR
Pintilei Jolobai PRM
Constantin Aurel Ştirbu PPDD
ŞARU DORNEI
Ioan Cătălin Iordache PDL
Cristian Sfîca USL
Dumitru Iordache PRM
Tudor Iordache PPDD
ŞCHEIA
Vasile Andriciuc PDL
Ioan Scotniţchi PNL
Nicolai Reuţi PSD
Dan Cornel Motoveleţ UNPR
Gheorghe Păcurari PRM
Mihai Sfecliş PPDD
Gheorghiţă Ciot PNŢCD
ŞERBĂUŢI
Cătălin Sănduleac PDL
Mihai Rebenciuc PNL
Constantin Corniciuc PSD
Florin Maciuc UNPR
Gheorghe Marici PPDD
TODIREŞTI
Mugurel Bocancea PDL
Gheorghe Rudnic PNL
Vasile Avram PSD
Ioan Popescu UNPR
Mircia Tanasan PRM
Gheorghe Crăciunescu PPDD
Petrică Gabor PNŢCD
Gherasim Constantin Ciocîrlan Independent
Dragoş Straton Independent
UDEŞTI
Mihai Morariu PDL
Aurel Jescu PNL
Săvel Viorel Botezatu PSD
Daniel Viziteu UNPR
Gheorghe Morari PPDD
Mihai Arseni PNŢCD
ULMA
Constantin Vlad Cobeleţa PDL
Mircea Ihnatiuc USL
Vasile Marocico UNPR
Dumitru Iamniţchi PRM
Daniel Marius Chimiuc PPDD
Nicolai Ciocan Uniunea Ucrainenilor din România
Petru Marocico Independent
VADU MOLDOVEI
Vasile Sofronie PDL
Maricel Iacob USL
Ionel Cantoriu UNPR
Traian Sandu PRM
Constantin Burlacu PPDD
Romică Buta Independent
VALEA MOLDOVEI
Vasile Floriştean PDL
Constantin Moroşan USL
Nicolai Floriştean UNPR
Vasile Popescu PPDD
VAMA
Nicolai Baltag PDL
Gheorghe Moroşan USL
Ioan Balmoş UNPR
Vasile Axentoi PRM
Petru Preutescu PPDD
VATRA MOLDOVIŢEI
Virgil Saghin PDL
Gheorghiţă Trufan PNL
Gelu Gheorghe Clitnovici PSD
Candiano Aristide Breabăn UNPR
Gheorghe Vereha PPDD
VEREŞTI
Dănuţ Gavriliuc PDL
Constantin Tololoi PSD
Ioan Maxim PNL + Partidul Poporului
Ghiorghe Tabără UNPR
Dumitru Neamţu PRM
Elena Jescu PPDD
Vasilică Tabără PNDC
Dorel Luchian Partidul Alianţa Socialistă
VICOVU DE JOS
Vasile Petruneac PDL
Gheorghe Corneliu Carcea PNL
Ionel Pleşca PSD
Gheorghe Şorodoc PPDD
Constantin Mutescu Independent
VOITINEL
Ion Hură PDL
Maria Pleşca USL
Gheorghe Coroamă PPDD
VOLOVĂŢ
Ioan Halip PDL
Ioan Vicol USL
Dragoş Hîj UNPR
Gavril Covali PPDD
Andrei Maloş Partidul Poporului
Mitică Dorobanţu PER
VULTUREŞTI
Mihai Grădinariu PDL
Mihai Iftime PNL
Cornel Salamaha PSD
Alexandru Vieru UNPR
Marcel Moroşanu PPDD
Corina Elena Ciubotariu PC
Ioan Crăciun Independent
ZAMOSTEA
Vasile Gh. Haliuc PDL
Vasile Al. Haliuc USL
Dumitru Ciubotariu PER
Marian Cojocaraşu PPDD
ZVORIŞTEA
Virgil Sfichi PDL
Constantin Barariu USL
Traian Naharniuc PPDD

Articole recomandate:

    Alegeri locale 2012, Partidul Verde, PDL, PNL, politice, PPDD, PRM, PSD, UNPR, USL

Comentează folosind Facebook:

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

Poţi utiliza unele etichete HTML, cum ar fi <a href=""></a>, <b></b>, <i></i>.

 

Dinu ZARĂ Copyright © 2009 - 2015. Vizitează şi Dinu ZARĂ - FotoBLOG şi Suceava: Presa Online