skip to main | skip to sidebar

Lista completă a candidaților pentru funcțiile de primar din județul Suceava

Lista completă a candidaților pentru funcțiile de primar din județul Suceava, în ordine alfabetică pentru fiecare localitate în parte.


Localitatea Apartenența politică Nume Prenume
Municipiul Suceava Partidul Mişcarea Populară Andronache Marian
Municipiul Suceava Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Băişanu Ştefan-Alexandru
Municipiul Suceava Uniunea Naţională pentru Progresul României Boghian Marius-Mihai
Municipiul Suceava Partidul Social Democrat Brădăţan Tiberius-Marius
Municipiul Suceava Partidul Ecologist Român Geonea Ionela-Alina
Municipiul Suceava Partidul Naţional Liberal Lungu Ion
Municipiul Suceava Partidul Naţional Democrat Moroşan-Larionescu Virgil-Adrian
Municipiul Câmpulung Moldovenesc Partidul Mişcarea Populară Caşvan Adrian
Municipiul Câmpulung Moldovenesc Partidul România Unită Istrate Pantilimon
Municipiul Câmpulung Moldovenesc Partidul Naţional Liberal Negură Mihăiţă
Municipiul Câmpulung Moldovenesc Partidul Social Democrat Posa Adrian
Municipiul Fălticeni Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Aldea Gheorghe
Municipiul Fălticeni Partidul Social Democrat Coman Gheorghe-Cătălin
Municipiul Fălticeni Uniunea Naţională pentru Progresul României Costea Constantin-Cătălin
Municipiul Fălticeni Partidul Naţional Liberal Mihăilă Vasile-Liviu
Municipiul Fălticeni Partidul Mişcarea Populară Onea Pavel
Municipiul Fălticeni Partidul Social Românesc Ungureanu Nicoleta
Municipiul Rădăuţi Partidul Upr Andronachi Traian
Municipiul Rădăuţi Partidul Ecologist Român Antonoaie Fănel-Orest
Municipiul Rădăuţi Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Boliacu Constantin
Municipiul Rădăuţi Partidul Naţional Democrat Ciobotariu Dumitru
Municipiul Rădăuţi Partidul Republican Din România Ciurariu-Ruscior Lucia
Municipiul Rădăuţi Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat Lazăr Constantin
Municipiul Rădăuţi Partidul România Mare Lazurcă Vasile-Mihai
Municipiul Rădăuţi Partidul Naţional Liberal Miron Cătălin
Municipiul Rădăuţi Partidul Mişcarea Populară Nicolau Bogdan-Adrian
Municipiul Rădăuţi Candidat Independent Petrescu Octavian
Municipiul Rădăuţi Uniunea Naţională pentru Progresul României Simota Dorin-Cristinel
Municipiul Rădăuţi Partidul Social Democrat Tatar Nistor
Municipiul Rădăuţi Partidul Social Românesc Zubaş Ilie-Gheorghe
Municipiul Vatra Dornei Partidul Naţional Liberal Boncheş Ilie
Municipiul Vatra Dornei Uniunea Naţională pentru Progresul României Cojocaru Nicuşor-Marcel
Municipiul Vatra Dornei Partidul Social Democrat Ioja Cezar
Municipiul Vatra Dornei Candidat Independent Lupu Valerică
Municipiul Vatra Dornei Partidul Social Românesc Romanică Jenica
Municipiul Vatra Dornei Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Tărniceru Petru
Oraş Broşteni Partidul Social Democrat Baroiu Constantin
Oraş Broşteni Partidul Naţional Liberal Chiriac Nicolae
Oraş Broşteni Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Hlihor Marcel
Oraş Broşteni Partidul România Unită Rusu Vasile
Oraş Broşteni Partidul Mişcarea Populară Şancariuc-Costache Ştefan
Oraş Cajvana Partidul Mişcarea Populară Negruşer Vasile
Oraş Cajvana Partidul Naţional Liberal Savu Gheorghe
Oraş Cajvana Partidul Social Democrat Tomăscu Gheorghe
Oraş Dolhasca Partidul Social Democrat Cojocariu Maria
Oraş Dolhasca Partidul Mişcarea Populară Creţu Ioan
Oraş Dolhasca Partidul Naţional Liberal Isachi Decebal-Dumitru
Oraş Dolhasca Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Şerban Ioan
Oraş Frasin Partidul Social Democrat Balan Marinel
Oraş Frasin Partidul Mişcarea Populară Misceac Gheorghe-Florin
Oraş Frasin Partidul Naţional Liberal Volanschi Constantin
Oraş Gura Humorului Partidul Mişcarea Populară Botcovschi Nicoleta
Oraş Gura Humorului Partidul Social Românesc Ibănescu Constantin
Oraş Gura Humorului Partidul Social Democrat Simerea Stelian
Oraş Gura Humorului Candidat Independent Ursăciuc Marius Ioan
Oraş Liteni Partidul Mişcarea Populară Axinte Mihai
Oraş Liteni Uniunea Naţională pentru Progresul României Balan Lenuţa
Oraş Liteni Partidul Social Democrat Costan Vasile-Irinel
Oraş Liteni Candidat Independent Florescu Ştefan
Oraş Liteni Partidul Naţional Liberal Onisii Tomiţă
Oraş Liteni Partidul Naţional Democrat Popa Ioan
Oraş Milişăuţi Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Calenciuc Cornel Radu
Oraş Milişăuţi Partidul Mişcarea Populară Hreniuc Ioan
Oraş Milişăuţi Partidul Ecologist Român Laurus Dumitru
Oraş Milişăuţi Partidul Social Democrat Laurus Mircea
Oraş Milişăuţi Partidul Naţional Liberal Viţega Mihai
Oraş Salcea Uniunea Naţională pentru Progresul României Leonte Gheorghe
Oraş Salcea Partidul Naţional Liberal Lungu Ilie
Oraş Salcea Partidul Social Democrat Mitrea Cătălin
Oraş Siret Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Harabagiu Ştefan
Oraş Siret Partidul Naţional Liberal Popoiu Adrian
Oraş Siret Partidul Social Democrat Scorobohaci Remi Marius
Oraş Solca Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Bahan Gheorghe
Oraş Solca Uniunea Naţională pentru Progresul României Florea Viorel
Oraş Solca Partidul Naţional Liberal Ţăranu-Hofnăr Valeruţ
Oraş Solca Partidul Mişcarea Populară Ţehanciuc Teodora
Oraş Solca Partidul Social Democrat Ţehaniuc Cornel-Trifan
Oraş Vicovu De Sus Partidul Mişcarea Populară Juravle-Nistor Reveca
Oraş Vicovu De Sus Partidul Social Democrat Schipor Gheorghe
Oraş Vicovu De Sus Partidul Naţional Liberal Schipor Iulian-Arcadie
Adâncata Partidul Naţional Liberal Cucu Viorel
Adâncata Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Mititiuc Mihai-Marian
Adâncata Partidul Social Democrat Muntianu Eduard-Marius
Arbore Partidul Mişcarea Populară Ciobotariu Gheorghe-Mugurel
Arbore Partidul Naţional Liberal Hrincescu Ionel
Arbore Candidat Independent Manoilă Ionel-Dănuţ
Arbore Partidul Social Democrat Tiperciuc Vasile-Dan
Baia Partidul Naţional Liberal Cîrlan Mihail
Baia Partidul Mişcarea Populară Gogu Constantin
Baia Partidul Social Democrat Tomescu Maria
Bălăceana Partidul Social Democrat Babor Nichita
Bălăceana Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Bazga Ilie
Bălăceana Partidul Mişcarea Populară Grosu Georgel
Bălăceana Candidat Independent Melneciuc Grigore
Bălăceana Partidul Naţional Liberal Olar Alexandru
Bălăceana Candidat Independent Petrişor Ilie
Bălăceana Candidat Independent Sarafim Nicoleta
Bălcăuţi Partidul România Unită Anheliuc Filaret-Ion
Bălcăuţi Partidul Mişcarea Populară Grigoraş Emil
Bălcăuţi Partidul Naţional Liberal Şoiman Vasile
Bălcăuţi Partidul Social Democrat Ursachi Vasile
Berchişeşti Partidul Naţional Liberal Horga Nicolai
Berchişeşti Partidul Social Democrat Ţăran Zenovia-Violeta
Bilca Uniunea Naţională pentru Progresul României Bahnean Vasile
Bilca Partidul Mişcarea Populară Motrescu Otilia-Luminiţa
Bilca Partidul România Unită Patraş Ionuţ
Bilca Partidul Naţional Liberal Rusu Zaharie
Bilca Partidul Naţional Democrat Sandu Ilie
Bilca Partidul Social Democrat Savu Corneliu-Pamfil-Costică
Bogdăneşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Bărguanu Vasile-Gabriel
Bogdăneşti Partidul Social Democrat Mitocariu-Nicăi Dănuţ
Bogdăneşti Partidul Naţional Liberal Rogojînă Traian
Bogdăneşti Partidul Social Românesc Tomegea Neculai
Boroaia Partidul Social Democrat Berariu Vasile
Boroaia Partidul Naţional Liberal Horga Constantin
Bosanci Uniunea Naţională pentru Progresul României Blîndu Constantin
Bosanci Partidul Naţional Liberal Curic Anton
Bosanci Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Miron Neculai
Bosanci Partidul Social Democrat Nichifor Aleodor
Botoşana Partidul Naţional Liberal Ghiaţă Ioan
Botoşana Partidul Social Democrat Slevoacă Dorel-Sevastian
Botoşana Partidul Mişcarea Populară Titieni Teodor
Breaza Partidul Naţional Liberal Bodnar Petru
Breaza Partidul Social Democrat Lesenciuc Gheorghe
Breaza Partidul Mişcarea Populară Misiuc Mihai
Brodina Partidul Social Democrat Ilaş-Rusu Codrin-George
Brodina Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Pentiuc Mihai
Brodina Partidul Naţional Liberal Uhliuc Vasile
Brodina Partidul Mişcarea Populară Ursaciuc Ileana
Brodina Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat Witowski Radu-Cornel
Buneşti Partidul Naţional Liberal Dolcean Ioan
Buneşti Partidul Social Democrat Mihai Ioan
Buneşti Partidul Mişcarea Populară Sărăcuţ Valentin
Buneşti Partidul Social Românesc Ştefan Ioan
Burla Partidul Social Democrat Juravle Dumitru
Burla Partidul Mişcarea Populară Juravle Nichifor
Burla Partidul Naţional Liberal Pintiliuc Viorel
Cacica Partidul Social Democrat Boloca Elena
Cacica Uniunea Naţională pentru Progresul României Chachula Mecislav
Cacica Partidul Social Românesc Cojocaru Călin-Mircea
Cacica Partidul Mişcarea Populară Croitoriu Gheorghe
Cacica Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Şobea Gheorghe
Cacica Partidul Naţional Liberal Todosi Petru
Calafindeşti Partidul Naţional Liberal Frîncu Adrian
Calafindeşti Partidul Mişcarea Populară Malanciuc Vasile-Vladimir
Calafindeşti Partidul Social Democrat Saviuc Loghin
Capu Câmpului Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Bîrsan Marcela-Elena
Capu Câmpului Partidul Mişcarea Populară Bradu Mircea
Capu Câmpului Partidul Social Democrat Cajvan Gheorghe
Capu Câmpului Partidul Naţional Liberal Obrejă Gheorghe
Ciocăneşti Partidul Naţional Liberal Ciocan Radu
Ciocăneşti Partidul Mişcarea Populară Lupescu Paul-Iulian
Ciocăneşti Partidul Social Democrat Niculiţă Marilena
Ciocăneşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Tomoiagă Gheorghe
Ciprian Porumbescu Partidul Naţional Liberal Moldoveanu Gheorghiţă
Ciprian Porumbescu Partidul Social Democrat Nimiţean Dumitru
Ciprian Porumbescu Partidul Mişcarea Populară Savu Laurenţiu
Cîrlibaba Partidul Social Democrat Coubiş Ştefan
Cîrlibaba Partidul Naţional Liberal Danciu Gabriel-Michael
Cîrlibaba Uniunea Naţională pentru Progresul României Şandru Constantin
Comăneşti Partidul Social Democrat Constantinescu Filip
Comăneşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Dranca Ioan
Comăneşti Partidul Naţional Liberal Păstrăv Grigoraş
Comăneşti Partidul Mişcarea Populară Strugar Ilie
Cornu Luncii Partidul Naţional Liberal Ciurlă Ion
Cornu Luncii Partidul Social Democrat Fron Gheorghe
Cornu Luncii Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Horea Silviu-Tiberiu
Coşna Partidul Naţional Liberal Ivan Iliuţă
Coşna Partidul Social Democrat Pardău Gavril
Crucea Partidul Naţional Liberal Nicolescu Ioan
Crucea Partidul Social Democrat Rusu Dorin
Dărmăneşti Partidul Naţional Liberal Chidoveţ Dan
Dărmăneşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Galan Gavril
Dărmăneşti Partidul Social Democrat Mateiciuc Virgil
Dărmăneşti Partidul Mişcarea Populară Robciuc Viorel
Dolheşti Partidul Social Democrat Bărculescu Cristinel-Neculai
Dolheşti Uniunea Naţională pentru Progresul României Corduneanu Toader-Cristian
Dolheşti Partidul Naţional Liberal Darabă Cătălin-Gheorghe
Dolheşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Iftode Gheorghe
Dorna-Arini Partidul Social Democrat Moraru Ioan
Dorna-Arini Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Necula Doru
Dorna-Arini Partidul Naţional Liberal Niţucă Mirel
Dorna Candrenilor Partidul Social Democrat Candrea Dănuţ
Dorna Candrenilor Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Candrea-Bozga Gheorghe
Dorna Candrenilor Partidul Naţional Democrat Cocinschi Gheorghe-Dorel
Dorna Candrenilor Partidul Naţional Liberal Doroftiese Sorin
Dorna Candrenilor Partidul Mişcarea Populară Florea Toma
Dorneşti Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat Buznean Mihai-Dragoş
Dorneşti Partidul Social Românesc Cazacu Vasile-Săndel
Dorneşti Partidul Mişcarea Populară Daneliuc Sandu
Dorneşti Partidul Upr Furman Corneliu-Nicolae
Dorneşti Partidul Naţional Liberal Luţa Gheorghe
Dorneşti Uniunea Naţională pentru Progresul României Nastasi Gheorghe
Dorneşti Partidul Social Democrat Sbiera Dumitru
Drăgoieşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Anchidin Ştefan
Drăgoieşti Partidul Naţional Liberal Brădăţan Adrian-Ionel
Drăgoieşti Partidul Social Democrat Petroaie Vasile
Drăgoieşti Partidul Mişcarea Populară Popescu Adrian
Drăguşeni Partidul Naţional Liberal Cepoi Vasile
Drăguşeni Partidul Mişcarea Populară Cepoi Vasile
Drăguşeni Partidul Social Democrat Cepoi Vasile-Lică
Drăguşeni Candidat Independent Ghiţu Romică
Drăguşeni Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Nechita Constantin
Dumbrăveni Partidul Naţional Liberal Bursuc Sorin
Dumbrăveni Partidul Mişcarea Populară Chirica Nicolai-Velu
Dumbrăveni Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Cojocaru Sorin Marius
Dumbrăveni Partidul Naţional Democrat Mihai Marcel-Dorel
Dumbrăveni Partidul Social Democrat Pavăl Ioan
Fântâna Mare Uniunea Naţională pentru Progresul României Andrieş Gheorghe
Fântâna Mare Partidul Social Democrat Mucileniţa Vasile
Fântâna Mare Partidul Naţional Liberal Ştefănoaia Costică
Fîntînele Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat Bejinariu Dorel
Fîntînele Partidul Social Democrat Cornea Gheorghe
Fîntînele Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Coşuleanu Ion
Fîntînele Partidul Mişcarea Populară Crihan Vasile
Fîntînele Partidul Naţional Liberal Hîj Vasile
Fîntînele Partidul România Unită Hrubariu Ion
Fîntînele Uniunea Naţională pentru Progresul României Leonte Constantin
Fîntînele Partidul Verde Mănălacheoaiei Corneliu
Fîntînele Partidul Ecologist Român Rotariu Ioan
Fîntînele Partidul Social Românesc Ursachi Constantin
Forăşti Partidul Social Democrat Avrămia Brăduţ
Forăşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Blanariu Constantin
Forăşti Partidul Mişcarea Populară Floria Constantin
Forăşti Partidul Naţional Liberal Scutaru Doru
Frătăuţii Noi Partidul Naţional Liberal Galan Constantin
Frătăuţii Noi Partidul Naţional Democrat Jacotă Gheorghe
Frătăuţii Noi Partidul Mişcarea Populară Olari George
Frătăuţii Noi Partidul Social Democrat Ştreangă Gheorghe
Frătăuţii Vechi Partidul Mişcarea Populară Covaşă Ciprian
Frătăuţii Vechi Partidul Social Democrat Ionesi Artimon Vasile
Frătăuţii Vechi Partidul Naţional Liberal Mihalescu Aurel
Frumosu Partidul Social Democrat Buga Constantin
Frumosu Candidat Independent Luchian Doru-Mihai
Frumosu Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Morari Viorel
Frumosu Partidul Naţional Liberal Tiron Maftei
Fundu Moldovei Partidul Social Democrat Rotaru Nicolai
Fundu Moldovei Candidat Independent Ţaran Liviu-Răduţu
Fundu Moldovei Partidul Mişcarea Populară Vancea Cristian
Fundu Moldovei Partidul Naţional Liberal Zdrob Tudor-Ion
Gălăneşti Partidul Naţional Liberal Coroamă Elena
Gălăneşti Partidul Social Democrat Mironescu Liviu
Grămeşti Partidul Social Democrat Şuleap Vasile
Grămeşti Partidul Naţional Liberal Tănasă Tudor
Grăniceşti Partidul Social Democrat Nuţu Gheorghe
Grăniceşti Partidul Mişcarea Populară Şalar Florin
Grăniceşti Partidul Naţional Liberal Simionese Sorin-Gabriel
Hănţeşti Partidul Naţional Liberal Codău Costică
Hănţeşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Hruşcă Lăcrămioara
Hănţeşti Partidul Mişcarea Populară Lepădatu Petru
Hănţeşti Partidul Social Democrat Olariu Daniel
Hârtop Partidul Naţional Liberal Grădinariu Toader
Hârtop Partidul Mişcarea Populară Ignat Gheorghe
Hârtop Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Leonte Vasile
Hârtop Partidul Social Democrat Nechifor Vasile
Horodnic De Jos Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Buznean Gheorghe
Horodnic De Jos Partidul Social Democrat Coroamă Vasile
Horodnic De Jos Partidul Naţional Liberal Onică Petrică
Horodnic De Sus Partidul România Unită Ichim Ioan
Horodnic De Sus Partidul România Mare Luţa Maria
Horodnic De Sus Partidul Naţional Liberal Luţa Valentin-Petrică
Horodnic De Sus Partidul Social Democrat Sbiera Gheorghe
Horodniceni Partidul Naţional Liberal Florea Neculai
Horodniceni Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Grămadă Dumitru
Horodniceni Candidat Independent Mihai Aurel
Horodniceni Partidul Mişcarea Populară Savin Alexandru
Horodniceni Partidul Social Democrat Toader Vasile
Iacobeni Partidul Naţional Liberal Fădor Angelica
Iacobeni Partidul Social Democrat Furnea Laurenţiu-George
Iacobeni Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Groza Vasile-Cezar
Iacobeni Partidul Mişcarea Populară Şutea Viorel
Iacobeni Uniunea Naţională pentru Progresul României Timiş Marcel
Iaslovăţ Partidul Mişcarea Populară Ciobîcă Toader-Viorel
Iaslovăţ Partidul Naţional Liberal Cotoară Ioan
Iaslovăţ Partidul Social Democrat Cotoară Ion
Ilişeşti Partidul Naţional Liberal Avasaloaie Florinel-Răduţu
Ilişeşti Partidul Social Democrat Doboş Vasile-Radu
Ipoteşti Candidat Independent Apostol Vasile-Bogdan
Ipoteşti Partidul Mişcarea Populară Avrămia Andrei George
Ipoteşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Ciocan Vasile
Ipoteşti Partidul Social Democrat Corjuc Ioan
Ipoteşti Partidul Social Românesc Răzlog Vasile
Ipoteşti Partidul Naţional Liberal Tofan Augustin-Sorin
Izvoarele Sucevei Partidul Social Democrat Creuco Dumitru
Izvoarele Sucevei Partidul Mişcarea Populară Hutopilă Costică
Izvoarele Sucevei Candidat Independent Marocico Mihai
Izvoarele Sucevei Partidul Naţional Liberal Mechno Mihail
Izvoarele Sucevei Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Mehnu Leonard-Tiberiu
Marginea Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Gheliuc Vasile
Marginea Partidul Mişcarea Populară Macovei-Opriş Mihai
Marginea Partidul Naţional Liberal Nichitean Dumitru
Marginea Partidul Social Democrat Onufrei Ioan
Marginea Uniunea Naţională pentru Progresul României Sfîrnaciuc Dorel
Mălini Partidul Naţional Liberal Mitocariu Vasile
Mălini Partidul Social Democrat Nistor Petru
Mănăstirea Humorului Uniunea Naţională pentru Progresul României Buburuzan Adrian
Mănăstirea Humorului Partidul Social Democrat Corlăţan Georgeta
Mănăstirea Humorului Candidat Independent Hojbotă Vasile
Mănăstirea Humorului Partidul Mişcarea Populară Micuţaru Constantin-Drăguşal
Mănăstirea Humorului Partidul Naţional Liberal Moldovan Constantin
Mănăstirea Humorului Candidat Independent Moldovan Eugeniu-Felix
Mănăstirea Humorului Uniunea Populară Social Creştină Niga Ionuţ-Sava
Mănăstirea Humorului Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Petrişor Monica-Rodica
Mitocu Dragomirnei Partidul Social Democrat Cojocariu Ion-Vasile
Mitocu Dragomirnei Partidul Mişcarea Populară Reziuc Radu-Constantin
Mitocu Dragomirnei Partidul Naţional Liberal Solcan Dănuţ
Mitocu Dragomirnei Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Tanasă Ioan
Moara Uniunea Naţională pentru Progresul României Dumitraş Dorel-Constantin
Moara Partidul Social Democrat Dziminschi Ferdinand-Eduard
Moara Partidul Mişcarea Populară Popovici Vasile
Moara Partidul Naţional Liberal Prodaniuc Constantin
Moldova-Suliţa Partidul Mişcarea Populară Fediuc Ilie
Moldova-Suliţa Partidul Naţional Liberal Jecalo Petru
Moldova-Suliţa Partidul Social Democrat Lesenciuc Sorin Ioan
Moldoviţa Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Botuşar Niculae
Moldoviţa Partidul Mişcarea Populară Cocerhan Romeo
Moldoviţa Partidul Naţional Liberal Iliesi Traian
Moldoviţa Partidul Social Democrat Mortogan Cornel
Muşeniţa Partidul Social Democrat Niculaev Filip
Muşeniţa Partidul Naţional Liberal Tudurean Radu-Florin
Ostra Partidul Naţional Liberal Ailenei Diana-Lăcrămioara
Ostra Partidul Social Democrat Oroş Ioan
Panaci Partidul Naţional Liberal Acatrinei Andrei
Panaci Partidul Social Democrat Cozan Vasile
Panaci Partidul Mişcarea Populară Niga Andreea-Elena
Panaci Partidul Social Românesc Rusu Radu
Panaci Uniunea Naţională pentru Progresul României Ungureanu Cornel
Păltinoasa Partidul Naţional Liberal Carpiuc Dumitru-Cristian
Păltinoasa Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Epure Viorel
Păltinoasa Candidat Independent Manolache Vasile-Nicolae
Păltinoasa Partidul Social Democrat Wendling Eduard-Rudolf
Pătrăuţi Partidul Naţional Liberal Breabăn Vasile
Pătrăuţi Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Ciobanu Aurel
Pătrăuţi Partidul Social Românesc Corniciuc Stelian-Constantin
Pătrăuţi Partidul Social Democrat Isepciuc Adrian
Pătrăuţi Partidul Mişcarea Populară Spoială Bogdan-Dimitrie
Pîrteştii De Jos Partidul Mişcarea Populară Popovici Ionică
Pîrteştii De Jos Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Sava Ilie-Dănuţ
Pîrteştii De Jos Partidul Social Românesc Sava Radu-Vasile
Pîrteştii De Jos Partidul Naţional Liberal Strugariu Constantin-Marcel
Pîrteştii De Jos Partidul Verde Strugariu Lenuţa
Pîrteştii De Jos Partidul Ecologist Român Strugariu Nicanor
Pîrteştii De Jos Partidul Social Democrat Toma Ioan-Pavel
Poiana Stampei Partidul Social Democrat Mezdrea Viluţ
Poiana Stampei Partidul Naţional Liberal Ţiganea Gheorghe
Poieni-Solca Partidul Social Democrat Bucşa Gavril
Poieni-Solca Partidul Naţional Liberal Galiş Nicolae-Sorin
Poieni-Solca Candidat Independent Jucan Simion
Poieni-Solca Uniunea Naţională pentru Progresul României Lăzărean Dumitru-Ichim
Poieni-Solca Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Toderaş Gheorghe
Poieni-Solca Partidul Mişcarea Populară Ungurean George
Pojorîta Partidul Social Democrat Burduhosu Petru
Pojorîta Partidul Mişcarea Populară Codreanu Ioan-Bogdan
Pojorîta Partidul Naţional Liberal Cosmaciuc Constantin
Pojorîta Partidul România Unită Mîndrilă Mihai
Preuteşti Uniunea Naţională pentru Progresul României Aniţa Grigore
Preuteşti Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat Dăniloaia Ion
Preuteşti Partidul Mişcarea Populară Dumitru Vasile-Dan
Preuteşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Maftei Marinica
Preuteşti Partidul Naţional Liberal Rusu Lucian-Ionut
Preuteşti Partidul Social Democrat Vasiliu Ion
Putna Partidul Naţional Liberal Coroamă Gheorghe
Putna Partidul Social Democrat Juravle Constantin
Rădăşeni Partidul Social Democrat Manolache Ioan
Rădăşeni Partidul Naţional Liberal Perju Neculai
Rîşca Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Bosînceanu Ion
Rîşca Partidul Naţional Liberal Handragel Viorel
Rîşca Partidul Social Democrat Rusu Neculai
Rîşca Partidul Mişcarea Populară Sbîrn Gicu
Sadova Partidul Naţional Liberal Constantinescu-Otcu Mihai
Sadova Partidul Mişcarea Populară Erhan Mihaela
Sadova Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Latiş Cristel
Sadova Partidul Social Democrat Zbranca Gavril
Satu Mare Partidul Naţional Democrat Balan Constantin
Satu Mare Partidul Ecologist Român Bălan Silvestru-Rădăuţi
Satu Mare Partidul Social Românesc Bogdaniuc Gabriel-Vasilică
Satu Mare Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Colibaba Constantin
Satu Mare Partidul Naţional Liberal Cramarciuc Ştefan-Valerian
Satu Mare Partidul Mişcarea Populară Florean Dorel
Satu Mare Partidul Social Democrat Lavric Toader-Adrian
Satu Mare Candidat Independent Lupancu Corneliu-Daniel
Siminicea Partidul Naţional Liberal Clim Vasile
Siminicea Partidul Social Românesc Murariu Maria
Siminicea Partidul Social Democrat Paşniciuc Sergiu
Siminicea Partidul Mişcarea Populară Romaniuc Gheorghe
Siminicea Uniunea Naţională pentru Progresul României Voiniciuc Mihai
Slatina Partidul Naţional Liberal Gherman Ilie
Slatina Partidul Social Democrat Gherman Vasile-Vlăduţ
Straja Partidul Social Democrat Juravle Mihai
Straja Partidul Naţional Liberal Juravle Vasile
Stroieşti Partidul Mişcarea Populară Moroşan Ionuţ
Stroieşti Partidul Naţional Liberal Moroşan Ion
Stroieşti Partidul Social Democrat Senic Mihai
Stulpicani Candidat Independent Agapi-Dumbravă Mihaela
Stulpicani Uniunea Naţională pentru Progresul României Flocea Ionel
Stulpicani Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Mihalea Niculina
Stulpicani Partidul România Unită Oblezniuc Dumitru
Stulpicani Candidat Independent Ostanschi Vasile
Stulpicani Partidul Mişcarea Populară Scheuleac Sergiu
Stulpicani Partidul Social Românesc Ungureanu Mihai
Stulpicani Partidul Naţional Liberal Zamcu Vasile
Stulpicani Partidul Social Democrat Zamcu Vasile
Suceviţa Partidul Mişcarea Populară Cazacu Gheorghe
Suceviţa Partidul Naţional Liberal Hrehorciuc Mihai-Gavril
Suceviţa Partidul Social Democrat Pînzar Dorin-Ioan
Şaru Dornei Partidul Naţional Liberal Iodache Ioan-Cătălin
Şaru Dornei Partidul Social Democrat Sfîca Cristian
Şaru Dornei Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Ungureanu Iuliana
Şcheia Partidul Naţional Liberal Andriciuc Vasile
Şcheia Partidul Social Democrat Burac Ion-Cristinel
Şcheia Partidul Naţional Democrat Cristurean Dan-Vasile
Şcheia Partidul Social Românesc Dîrlea Auruţa
Şcheia Candidat Independent Dulceac Codru
Şcheia Partidul Mişcarea Populară Scotnitchi Ioan
Şcheia Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Sfecliş Mihai
Şerbăuţi Partidul Mişcarea Populară Hreniuc Stelian
Şerbăuţi Partidul Naţional Liberal Sanduleac Cătălin
Şerbăuţi Partidul Social Democrat Tanasiciuc Mihai-Gabriel
Todireşti Partidul Social Democrat Avram Vasile
Todireşti Partidul Naţional Liberal Bocancea Mugurel
Todireşti Partidul Mişcarea Populară Julei Constantin-Ştefan
Todireşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Picler Constantin
Udeşti Partidul Naţional Ţărănesc Creştin Democrat Arseni Mihai
Udeşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Botezatu Mircea
Udeşti Partidul Naţional Democrat Crăciun Mircea
Udeşti Partidul Mişcarea Populară Marţolea Dragoş
Udeşti Partidul Social Democrat Ostrovan Cristea
Udeşti Partidul Naţional Liberal Plăcintă Vasile-Cristinel
Udeşti Partidul Ecologist Român Stratu Ion
Ulma Partidul Mişcarea Populară Lucan Ancuţa-Narcisa
Ulma Partidul Social Democrat Marocico Petru
Ulma Partidul Naţional Liberal Tcaciuc-Hudema Vasile
Vadu Moldovei Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Dascălu Ghiorghiţă
Vadu Moldovei Partidul Mişcarea Populară Gorovei Dorel
Vadu Moldovei Partidul Social Democrat Iacob Maricel
Vadu Moldovei Partidul Naţional Liberal Sofronie Vasile
Valea Moldovei Partidul Naţional Liberal Floriştean Vasile
Valea Moldovei Partidul Social Democrat Moroşan Constantin
Valea Moldovei Partidul Mişcarea Populară Toplicean Petrică
Vama Uniunea Naţională pentru Progresul României Badale Dumitru
Vama Partidul Naţional Liberal Baltag Nicolai
Vama Partidul Social Democrat Gireadă Dănuţ-Costel
Vama Partidul Mişcarea Populară Istrate Dorin-Petru
Vama Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Preutescu Petru
Vatra Moldoviţei Uniunea Naţională pentru Progresul României Ghiţău Vasile
Vatra Moldoviţei Partidul Social Democrat Macovei Sorin-Ionel
Vatra Moldoviţei Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Rusu Aurel
Vatra Moldoviţei Partidul Naţional Liberal Saghin Virgil
Vereşti Partidul Mişcarea Populară Aioanei Adina-Gabriela
Vereşti Partidul Social Democrat Gavriliuc Dănuţ
Vereşti Partidul Naţional Democrat Jescu Elena
Vereşti Partidul Naţional Liberal Tabără Vasilică
Vicovu De Jos Partidul Naţional Liberal Carcea Gheorghe-Corneliu
Vicovu De Jos Partidul Ecologist Român Carcea Vasile
Vicovu De Jos Candidat Independent Chifan Vasile
Vicovu De Jos Partidul Mişcarea Populară Pleşca Ionel
Vicovu De Jos Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Ţugui Constantin
Vicovu De Jos Partidul Social Democrat Ţugui Vasile
Voitinel Partidul Naţional Liberal Crăciun Alexandru
Voitinel Partidul Mişcarea Populară Hura Ion
Voitinel Partidul Social Democrat Pleşca Maria
Volovăţ Partidul Mişcarea Populară Covali Gavril
Volovăţ Partidul Ecologist Român Dorobanţu Mitică
Volovăţ Partidul Naţional Liberal Hîj Dragoş
Volovăţ Partidul Social Democrat Vicol Ioan
Vultureşti Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Ciubotariu Corina-Elena
Vultureşti Uniunea Naţională pentru Progresul României Crăciun Ioan
Vultureşti Partidul Mişcarea Populară Gabor Constantin
Vultureşti Partidul Naţional Liberal Grădinariu Mihai
Vultureşti Candidat Independent Jipa Tiberiu-Petronel
Vultureşti Partidul Social Democrat Salamaha Cornel
Zamostea Partidul Mişcarea Populară Cosovanu Petru
Zamostea Partidul Naţional Liberal Haliuc Vasile
Zamostea Partidul Social Democrat Haliuc Vasile
Zvoriştea Partidul Social Democrat Barariu Constantin
Zvoriştea Partidul Mişcarea Populară Chirilă Liviu
Zvoriştea Partidul Alianţa Liberalilor și Democraţilor Iavni Viorel
Zvoriştea Partidul Naţional Liberal Orhei Răzvan

Articole recomandate:

    Alegeri locale 2016, politice

Comentează folosind Facebook:

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

Poţi utiliza unele etichete HTML, cum ar fi <a href=""></a>, <b></b>, <i></i>.

 

Dinu ZARĂ Copyright © 2009 - 2015. Vizitează şi Dinu ZARĂ - FotoBLOG şi Suceava: Presa Online