Are şi internetul asta părţile lui proaste. Una dintre ele este faptul că le dă posibilitatea tuturor să se facă cunoscuţi şi mai departe de scara blocului.

Internetul are totuşi şi părţile şi bune. De exemplu, dacă internetul nu ar exista nu aş fi ştiut niciodată că nişte băieţi analfabeţi din Burdujeni s-au apucat de făcut muzică. N-aş fi ştiut niciodată, de exemplu, că apogeul existenţei formaţiei Interzis a fost un concert la Paşcani (!!?). Până să văd "producţiile" interzişilor nu mi-aş fi imaginat niciodată că un emo agramat (vezi foto în care scrie "mie dor de tine" şi ultimul videoclip) se chinuie să cânte hip-hop.

Eu m-am uitat la toate cele câteva aşa-zise videoclipuri de mai jos şi am avut parte de o distracţie pe cinste. Dacă ai chef de câteva minute de râs în hohote tot ce trebuie faci e să vezi cu ce se ocupă "băieţii de cartier" din Burdujeni.


Şi nu pot să nu închei cu două versuri care sintetizează activitatea trupei Interzis:
"Burdujeni am în suflet şi nimic n-o să-l scoată
Am băieţii de cartier, am băieţii mei din stradă"


Aştept comentariile voastre cu interes şi abnegaţie. Nu-i aşa că e strigător la cer că abia au adunat câte 10-20 de vizualizări pentru fiecare videoclip în parte când ei de fapt au valoare de premiile MTV?

Later edit: În sfârşit am reuşit să îmi amintesc de unde mi se par cunoscuţi interzişii aştia. Sunt cei despre care scriam, în urmă cu doi ani, că au cântat manele la balul bobocilor de la Cuza. Unul dintre videoclipurile de mai jos, Vreau să văd, este înregistrat tocmai la acel bal. Băieţii cântă la fel de prost, doar că pe atunci îşi spuneau Inofensivii.


Pentru toţi



Iadu'



Am tupeu



Regrete



Vreau sa văd (LIVE)



Sexy şi rea



Aş da orice