skip to main | skip to sidebar

Întreabă-ți parlamentarul cum votează în cazul Ponta. Numerele de telefon și adresele de email ale deputaților și senatorilor de Suceava

Camera Deputaților va decide, prin vot, dacă va solicita urmărirea penală a premierului Victor Ponta pentru trei infracțiuni de conflict de interese. Este un bun moment să-ți contactezi deputatul din colegiul tău și să-l întrebi cum va vota, dacă va da o mână de ajutor sau va boicota înfăptuirea justiției.

Sună-l, trimite-i un SMS sau un e-mail și amintește-i că nu l-ai trimis în Parlament să pună justiției bețe-n roate. Ar fi interesant să ne povestești răspunsul într-un comentariu la acest articol. Spor!

Deputați de Suceava, numere de telefon și adrese de email:

Ardeleanu Sanda-Maria (PNL) - 0733.558.205, 0733.558.723, sanda.ardeleanu@cdep.ro, sanda_ard@yahoo.com

Băișanu Ștefan-Alexandru (PNL) - 0725.109.484, stefan.baisanu@cdep.ro, baisanu@yahoo.com

Balan Ioan (PNL) - 0725.109.668, 0733.005.003, ioan.balan@cdep.ro, ioan@balan.ro

Mîrza Gavril (PSD) - 0744.660.350, 0230.210.387, gavril_mirza@senat.ro

Longher Ghervazen (UPR) - 0722.151.040, ghervazen.longher@cdep.ro

Uricec Eugen Constantin (PSD) - 0728.889.996, 0766.569.216, 0743.579.785, eugen.uricec@cdep.ro

Stan Ioan (PSD) - 0722.399.217, 0230.545.802, ioan.stan@cdep.ro

Galan Constantin (PLR) - 0725.109.492, constantin.galan@cdep.ro

Iane Ovidiu-Cristian (PSD) - 0746.553.533, ovidiu.iane@cdep.ro

Bejinariu Eugen (PSD) - 0724.344.344, 0766.312.852, eugen.bejinariu@cdep.ro, eugen@bejinariu.ro

Cioată Cezar (PC) - 0725.109.607, cezar.cioata@cdep.ro, cezar_cioata@yahoo.com

Pardău Dumitru (PNL) - 0726.200.626, dumitru.pardau@cdep.ro

Surugiu Iulian-Radu (PNL) - 0725.109.501 - radu.surugiu@cdep.ro, radu.surugiu@gmail.com


În același dosar, săptămâna trecută Senatul a decis, prin vot, să interzică procurorilor DNA să solicite judecătorilor arestarea preventivă a lui Dan Șova. Este un bun moment să-ți contactezi senatorul și să-l întrebi cum a votat în cazul lui Șova:

Senatori de Suceava, numere de telefon și adrese de email:

Bereanu Neculai (PSD) - 0737.010.368, 0330.116.527, neculai.bereanu@senat.ro, senator.neculaibereanu@gmail.com

Miron Vasilica Steliana (PNL) - 0737.010.360, 0745.668.964, vasilica.miron@senat.ro, miron.vasilica@gmail.com

Flutur Gheorghe (PNL) - 0722.152.520, 0748.224.885, gheorghe.flutur@senat.ro

Donțu Ovidiu Liviu (PSD) - 0742.108.100, 0230.545.802, 0230.510.510, 0742.974.940, 0721.824.808, ovidiu.dontu@senat.ro

Mihai Neagu (PSRO) - 0737.010.377, 0745.321.505, neagu.mihai@senat.ro


sursa

Articole recomandate:

    Baisanu, Cezar Cioata, Constantin Galan, Dumitru Pardau, Eugen Bejinariu, Eugen Uricec, Flutur, Gavril Mirza, Ghervazen Longher, Ioan Balan, Ioan Stan, Neculai Bereanu, Ovidiu Dontu, Ovidiu Iane, Radu Surugiu

Comentează folosind Facebook:

0 comentarii:

Trimiteți un comentariu

Poţi utiliza unele etichete HTML, cum ar fi <a href=""></a>, <b></b>, <i></i>.

 

Dinu ZARĂ Copyright © 2009 - 2015. Vizitează şi Dinu ZARĂ - FotoBLOG şi Suceava: Presa Online